RODZINA I TOŻSAMOŚĆ

Data utworzenia: 2023-10-19
Wszystkich odsłon: 57

RODZINA I TOŻSAMOŚĆ


Treść

Stowarzyszenie "Rodzina i Tożsamość" zostało zarejestrowane w Tychach na Śląsku 14 lipca 2022 roku. Jak sama nazwa wskazuje, nasze stowarzyszenie koncentruje się wokół wartości chrześcijańskich, głównie tradycyjnie pojmowanej rodziny, małżeństwa, macierzyństwa, rodzicielstwa i praw dzieci. Za kluczowy dorobek cywilizacyjny uważamy poszanowanie świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Niestety, wartości te są często w obecnych czasach kontestowane. Rodzina jest jednak na naszym pierwszym miejscu. Jej integralność, trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne są podwaliną zdrowego społeczeństwa.

W nowoczesnej rodzinie, jako podstawowej komórce społecznej, każdy jej podmiot, niezależnie czy jest to dziecko, rodzic czy senior, ma prawo być szczęśliwy i traktowany z godnością, i nie ma tu miejsca na wyjątki. Inną częścią naszej działalności jest kultywowanie wartości narodowych i patriotycznych, ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania suwerenności naszego kraju i bezpieczeństwa państwa. Bezpieczeństwo we wszystkich wymiarach - społecznym, gospodarczym, energetycznym i militarnym - jest gwarantem wolności naszych obywateli oraz zapewnienia i poszanowania podstawowych praw człowieka.

Działalność naszego stowarzyszenia obecnie koncentruje się na przeciwdziałaniu "mowie nienawiści" wobec Polski i jej obywateli, oraz łamaniu demokratycznych reguł w naszym kraju przez czynniki zewnętrzne, w tym płynące z Unii Europejskiej. Niewątpliwa patologia, jaką jest "mowa nienawiści", szczególnie na forum międzynarodowym wobec Polski i Polaków, przypomina najciemniejsze i najbardziej bolesne czasy dla Europy w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Dlatego nasze stowarzyszenie będzie występować w tej sprawie na forum międzynarodowym i będzie korzystać z dostępnych możliwości prawnych w walce z tą patologią.

Kluczem do sprawiedliwego i dobrego państwa jest społeczeństwo obywatelskie, które podejmuje świadome i odpowiedzialne wybory. Jesteśmy orędownikami dążeń do stworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, a w naszej codziennej pracy w przeciągu następnego roku planujemy organizację prelekcji dla seniorów, rodziców i całych rodzin na tematy, które są ważne w aspekcie troski o rodzinę:

Narkotyki i dopalacze w naszym środowisku – jak rozpoznać zagrożenie?

Oszustwa finansowe, nieuczciwe praktyki oraz lichwa – nie dajmy się oszukać !

Migracje ludności - zagrożenia i korzyści

Serdecznie zapraszamy Państwa do obserwowania naszych działań, które na razie będziemy publikować tylko na stronie FB Stowarzyszenia "Rodzina i Tożsamość".
 

Serdecznie zapraszamy,

Prezes Stowarzyszenia "Rodzina i Tożsamość", Anna Syrek

Wiceprezes Stowarzyszenia "Rodzina i Tożsamość", Janusz Jabłoński