Uroczysta Msza w jubileusz 10 lecia Klubu Gazety Polskiej w Tychach.

Data utworzenia: 2020-12-23
Wszystkich odsłon: 14

X rocznica


Treść

12 grudnia wieczorem w kościele pw. Św Rodziny w Tychach , odbyła się Msza Św w intencji, członków tyskiego klubu Gazety Polskiej, oraz tych klubowiczów, którzy w trakcie jego działalności odeszli do wieczności. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii Św Rodziny w czasie eucharystii Klubowicze odczytali czytania oraz specjalnie przygotowaną na tą okazję, modlitwę wiernych. Modlono się również za parafian oraz ciężko chorego , jednego z założycieli Klubu Stanisława Mikiciuka. W specjalnie przygotowanej na tą okoliczność modlitwie wiernych modlono się:

  1. za członków Klubu Gazety Polskiej w Tychach, aby nie ustawali w swojej walce o prawdziwie wolną Ojczyznę opartą na Bożej prawdzie i chrześcijańskich wartościach.

  2. za naszego kolegę, jednego z założycieli Klubu, chorego Stanisława Mikiciuka, o dar zdrowia i opiekę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

  3. o szacunek dla życia ludzkiego w naszej Ojczyźnie. Aby każde życie, a w szczególności życie dzieci poczętych, niechcianych, zagrożonych aborcją, było w pełni chronione oraz otoczone szczególną troską i bezwarunkową miłością.

  4. za ludzi bluźniących Bogu, Kościołowi i głoszących cywilizację śmierci, aby Duch Święty oświecił ich umysły i serca i wzbudził w nich pragnienie budowania rodzin i całego życia, na wierze w Boga i chrześcijańskich wartościach.

  5. za organizatorów tyskiego Marszu dla Życia i Rodziny aby nasza wspólna praca przyniosła oczekiwane owoce.

  6. w intencji ludzi walczących o wolność naszej Ojczyzny i poległych w jej służbie: uczestników obydwu wojen światowych, uczestników powstań narodowych, poległych w Smoleńsku, ofiar stanu wojennego i tak bliskich naszemu sercu, kombatantów Solidarności, aby Bóg żywym błogosławił, a zmarłych przyjął do nieba.

W krótkim słowie po mszy Św. przewodnicząca Anna Syrek podziękowała klubowiczom za ciężką pracę dla Ojczyzny przez 10 lat działalności klubu. Podziękowała również założycielom klubu i tak bliskim naszemu sercu kombatantom oraz byłym przewodniczącym Wojciechowi Jabłońskiemu, Zygmuntowi Grochowalskiemu i Januszowi Jabłońskiemu. Następnie odczytano list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do klubowiczów z okazji 10 lecia założenia klubu oraz zaprezentowano prezent jaki klub z tej okazji otrzymał, czyli Biało-czerwoną flagę Rzeczypospolitej. Flaga ta po prezentacji, została poświęcona przez proboszcza parafii Św Rodziny. Na koniec swoje słowo wygłosił przedstawiciel związku represjonowanych Franciszek Noras i dziękując klubowi za dotychczasową pracę dla Ojczyzny, na ręce przewodniczącej złożył bukiet kwiatów. Msza Święta i cała uroczystość odbyła się z pełnym zastosowaniem obostrzeń Covidowych.

Klub Gazety Polskiej w Tychach

X rocznica

X rocznica