REKLAMA I BIZNES W SŁUŻBIE ŚWIATOPOGLĄDU

Data utworzenia: 2021-04-01
Wszystkich odsłon: 15

Biznes


Treść

Prowadzący biznes, szczególnie na dużą skalę powinni być świadomi, że skoro w swojej działalności opowiadają się za rożnymi ideologiami lub je wspierają, to powinni się liczyć z ponoszeniem z tego tytułu strat. Przykładem może być bank lub duży producent mebli, wspierający ideologie „przemocowe” wobec chrześcijan , chrześcijaństwa i środowisk konserwatywnych, jak LGBT lub Gender. Szanujący się chrześcijanin lub konserwatysta nie będzie miał konta w takim banku i nie kupi mebli w takiej sieci. Mówiąc krótko, albo zajmujemy się biznesem, albo wspieramy wrogi innym światopogląd.

Historia jest pełna niechlubnych przykładów połączenia biznesu i ideologii . Wystarczy wspomnieć wielkie koncerny wspierające nazizm; IG Farben (Bayer) Hugo Boss, Volkswagen / Porsche, Deutsche Bank, a nawet IKEA, SIEMENS, BMW, ALLIANZ i wiele innych. Obóz śmierci, Auschwitz-Birkenau, został zbudowany za pieniądze, które Niemcy otrzymali w ramach pożyczki otrzymanej z DB. (informacje z https://www.forbes.pl/firmy-wspierajace-nazistow-w-xx-wieku-ciemne-karty-historii-znanych-marek/y0hf3f4 )

Połączenie antyludzkich światopoglądów z biznesem, wspieranie ich przez ten że biznes może skutkować morderczymi skutkami dla całych narodów i doprowadzić do prawdziwej wojny. Historia już to pokazała.

Przyzwoici ludzie powinni temu zapobiegać. Dlatego, kiedy widzę w TV reklamę znanego banku "zmieniającego świat", promującego flagę ideologii LGBT to na pewno w żaden sposób pośrednio ani bezpośrednio, nie skorzystam z jego usług. Logicznym jest też, aby nie robili tego inni katolicy , chrześcijanie, np. parafie nie miały kont w takim banku itd. Promocja kosztuje, niech więc kosztuje ich także promocja wrogiego wobec innych światopoglądu.

Oburzenie u niektórych może wywołać nazywanie ideologii LGBT i GENDER „przmocowymi”, niestety pomimo tego, że nazywane są one „anty-przemocowymi” w istocie tak naprawdę naruszają one prawa człowieka np. prawa do życia przez wspieranie prawa do aborcji, prawa do wolności wyznania, poprzez obrażanie uczuć religijnych katolików i chrześcijan, czego świadkiem byliśmy w ubiegłych latach wielokrotnie - profanowanie symboli religijnych, profanowanie Mszy Świętej, profanowanie wizerunków świętych, zakłócanie mszy i modlitwy wiernych kościoła a w końcu ataki na kościoły i niszczenie miejsc kultu. Wszystko to działo się między innymi pod flagą LGBT i wszystko te przypadki naruszają prawo do wolności sumienia i wyznania. Promuje się również wychowanie dzieci i młodzieży w duchu fałszywie pojętej tolerancji, poprzez promowanie wśród dzieci i młodzieży ideologii GENDER, co dzieje się nie zawsze za zgodą rodziców. Tak więc jako chrześcijanie mamy prawo uznać te ideologie za „przemocowe”.

Tak, to już jest nie musimy wspierać tego, co jest przeciwko nam, jest to normalny mechanizm obronny, siebie , swojej rodziny, kościoła, wiary, państwa i tradycji.

Janusz Jabłoński