Data utworzenia: 2018-12-22
Wszystkich odsłon: 12

14

Treść

14 grudnia na tyskim lodowisku odbył się mecz hokeja na lodzie Polska – Węgry. Mecz odbył się w ramach hokejowych mistrzostw świata do lat 20 dywizji IB. Turniej był bardzo ciekawy a zaangażowanie zawodników godne podziwu, jednym słowem, jak to się mówi w hokejowym slangu „ gryźli lód”. Jednym z najciekawszych wydarzeń był ostatni mecz turnieju Polska – Węgry.

Sportowe spotkanie z naszymi „bratankami” nie mogło odbyć się bez klubowiczów Gazety Polskiej, którzy postarali się o to aby atmosfera na trybunach była miła i przyjemna. Padało wiele gestów przyjaźni wobec Węgierskich kibiców, jednym słowem było miło. Odwrotnie niż na lodzie, tam rozgrywała się prawdziwa bitwa, wobec wyraźnego prowadzenia Polaków, mecz w drugiej tercji się wyostrzył, do tego stopnia, że w pewnym momencie na lodzie „lali się wszyscy” - sędziowie z trudnością opanowali żywioł - padły 3 kary meczu oraz inne minutowe wykluczenia. Nie popsuło to jednak atmosfery na trybunach, w przerwach robiono sobie zdjęcia, nawiązywano kontakty. Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem, (wygraliśmy 4-2), a podczas opuszczania stadionu padały słowa congratulation, kesene ( dziękujemy), pozdrowienia i pożegnania. Warto było podczas tego sportowego wydarzenia, spotkać i pozdrowić „bratanków”.